Masz ciekawy temat? Chcesz wpisać firmę do bazy? Potrzebujesz reklamy? Skontaktuj się z nami:

Twój przewodnik po mieście

Poprzedni
Następny
Poprzedni
Następny
Poprzedni
Następny
Poprzedni
Następny
Zatrzymać Wojnę!

WYKAZ PRODUKTÓW I FIRM DAJĄCYCH ZAROBEK ROSJI NA PROWADZENIE WOJNY Z UKRAINĄ

Wyprodukowane w Rosji towary w kodach kreskowych na początku mają następujący ciąg cyfr: od 460 do 469. Z lewej strony kodu znajdują się więc takie cyfry:

 • 460
 • 461
 • 462
 • 463
 • 464
 • 465
 • 466
 • 467
 • 468
 • 469

Towary wyprodukowane w Białorusi mają kod kreskowy zaczynający się od numeru

 • 481

Jeśli więc na kodzie kreskowym pierwsze z lewej numery rozpoczynają się tak jak powyżej, to tych towarów nie kupuj – zostały one wyprodukowane w Federacji Rosyjskiej.

Alkohole już polskie

Grupa Maspex poinformowała, że sfinalizowała już przejęcie CEDC. Tym samym alkohole takie jak m.in. Żubrówka, Soplica, Absolwent i Bols są produktami polskimi. Alkohole te będą produkowane w zakładach w Obornikach i w Białymstoku.

Produkty kosmetyczne Babuszki Agafii

Kosmetyki ziołowe: odżywki, szampony, mydła. Część tych produktów pochodzi z Estonii, dlatego aby się upewnić, które wyprodukowano w Rosji, przyjrzyj się ich kodom paskowym na etykiecie.

Unikaj rosyjskiego oprogramowania

Nie korzystaj z oprogramowania antywirusowego rosyjskiej firmy Kaspersky Lab. Jest to tym łatwiejsze, że jest dużo innych – nie rosyjskich – producentów, również darmowego oprogramowania, z których można korzystać.

Nie korzystaj z Telegrama

Rosyjski komunikator jest bardzo popularny i używa go również całkiem sporo Polaków. Nie korzystaj z niego, tym bardziej że masz do dyspozycji szeroki wybór zachodnich mediów społecznościowych

Firmy, które nadal handlują z Rosją;

– Abbott Laboratories –  firma z branży urządzeń medycznych i opieki zdrowotnej. W Polsce przedsiębiorstwo działa poprzez spółkę zależną Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o.

– Accor – francuska firma z branży hotelarskiej, posiadająca 55 placówek w Rosji. W Polsce zarządza obiektami hotelowymi spółki Orbis, która prowadzi hotele w sieciach Sofitel, Novotel, Mercure, Ibis i Ibis Budget oraz Ibis Styles.

– Air Liquide – francuska firma międzynarodowa, która dostarcza gazy przemysłowe i usługi dla różnych gałęzi przemysłu. Grupa Air Liquide posiada cztery zakłady produkujące tlen, azot, argon, oraz krypton-ksenon. Działają w Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Puławach i Głogowie, Białymstoku, Dąbrowie Górniczej, Poznaniu oraz Pruszczu Gdańskim. 

– Air Products – amerykańska korporacja międzynarodowa, której głównym przedmiotem działalności jest sprzedaż gazów i chemikaliów do zastosowań przemysłowych. Firma ma filię w Polsce.

– AmerisourceBergen – amerykańska firma z branży opieki zdrowotnej, prowadzi magazyny badawcze w Rosji

– Archer Daniels Midland – amerykańska międzynarodowa korporacja zajmująca się przetwórstwem żywności i rynkiem towarowym. 

– Arconic – amerykańska firma przemysłowa specjalizująca się w inżynierii i produkcji metali lekkich. 

– AstraZeneca – brytyjsko-szwedzka międzynarodowa firma farmaceutyczna i biotechnologiczna. Polski oddział AstraZeneca działa jako AstraZeneca Pharma Poland Spółka z o.o.

– ASUS – tajwańska międzynarodowa firma produkująca sprzęt komputerowy, telefoniczny i elektroniczny. W Polsce sprzedaje płyty główne, karty graficzne, laptopy, smartfony, tablety, komputery stacjonarne oraz napędy optyczne

– Auchan – francuska sieć supermarketów, która w 2016 r. osiągnęła przychody przekraczające 5 mld dolarów. 

– Baker Hughes – amerykańska międzynarodowa firma świadcząca usługi przemysłowe i jedna z największych na świecie firm świadczących usługi w zakresie eksploatacji złóż ropy naftowej. 

– Ball Corporation – amerykańska firma z siedzibą w Broomfield (Kolorado)

 Barilla – międzynarodowa włoska firma z branży spożywczej. Należąca do koncernu marka Wasa jest ważnym producentem chrupkiego pieczywa.

– BASF – niemiecka międzynarodowa korporacja chemiczna i największy producent chemikaliów na świecie. Otworzył w Komornikach koło Środy Śląskiej fabrykę katalizatorów

– Bayer – niemiecka międzynarodowa korporacja farmaceutyczna i biotechnologiczna, jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie.  W 2012 roku Bayer Sp. z. o.o. otworzył globalne centrum usług finansowo-księgowych w Gdańsku, które do końca 2015 ma obsługiwać spółki w ponad 20 krajach Europy, w tym w Niemczech i Rosji

– BNP Paribas – francuska międzynarodowa grupa bankowa. Polski oddział to BNP Paribas Bank Polska.

– Bose Corporation – amerykańska firma produkcyjna zajmująca się głównie sprzedażą sprzętu audio. 

– Calfrac Well Services – firma świadcząca usługi w zakresie pól naftowych.

– Cargill – prywatna amerykańska globalna korporacja spożywcza. Cargill jest obecny na polskim rynku mięsa poprzez przejęcie 100 proc. udziałów nowosądeckiej Grupy Konspol.

– Cinnabon – amerykańska sieć sklepów i kiosków z pieczywem.

– Cloudflare – amerykańska firma zajmująca się infrastrukturą internetową i bezpieczeństwem witryn internetowych, która świadczy usługi w zakresie sieci dostarczania zawartości i łagodzenia ataków DDoS. Usługi dostarczania treści w internecie i serwery nazw dostępne także w Polsce

– Colgate-Palmolive – amerykańska międzynarodowa firma produkująca artykuły konsumpcyjne. W Polsce fabryka koncernu mieści się w Świdnicy. 

– przedsiębiorstwo Coty – amerykańska międzynarodowa firma kosmetyczna.

– Credit Suisse Group – globalny bank inwestycyjny i firma świadcząca usługi finansowe, z siedzibą w Szwajcarii. Credit Suisse zadeklarował, że jego moskiewskie biura pozostają otwarte. Bank wydał polecenie zniszczenia dokumentów łączących rosyjskich oligarchów z kredytami na jachty.

– Danone – międzynarodowa korporacja działająca w sektorze produktów spożywczych. Danone w Polsce oferuje produkty spożywcze w trzech kategoriach: produkty mleczne i pochodzenia roślinnego (Danone), woda i napoje (w Polsce Żywiec Zdrój) oraz żywienie specjalistyczne, czyli żywność dla niemowląt i małych dzieci oraz żywienie medyczne (Nutricia).

– Decathlon – francuski sprzedawca detaliczny artykułów sportowych. 

– Dunkin’ Donuts – amerykańska międzynarodowa firma produkująca kawę i donuty, a także prowadząca restauracje szybkiej obsługi z pączkami, ciastem i kawą.

– Elsevier – holenderska firma wydawnicza specjalizująca się w publikacjach naukowych, technicznych i medycznych. Polski oddział firmy znajduje się w Warszawie

– Emerson Electric – amerykańska korporacja międzynarodowa.

– Emirates – największa linia lotnicza i jeden z dwóch flagowych przewoźników Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Lata także z Warszawy

– Fortive – amerykański konglomerat technologii przemysłowych.

– Geberit – szwajcarska korporacja międzynarodowa specjalizująca się w produkcji i dostawie części sanitarnych i związanych z nimi systemów. W Polsce mieści się w Warszawie. Nowe marki w Grupie Geberit to KOŁO, Keramag oraz Keramag Design.

– General Mills – amerykańska korporacja międzynarodowa produkująca i sprzedająca markową żywność w sklepach detalicznych. 

– GlaxoSmithKline –  GSK jest wiodącym przedsiębiorstwem w polskim przemyśle farmaceutycznym. Dostarcza ponad 300 leków, szczepionek i produktów ochrony zdrowia. 

– Glencore – anglo-szwajcarska międzynarodowa spółka zajmująca się rynkiem towarowym i górnictwem.

– Greif, Inc. – amerykańska firma produkcyjna z siedzibą w Delaware, Ohio. 

– Gruma – meksykańska korporacja międzynarodowa produkująca mąkę kukurydzianą i tortille.

– Halliburton – amerykańska korporacja międzynarodowa. Zajmuje się usługami związanymi z obsługą pól naftowych z oddziałami w ponad 70 krajach. Ma międzynarodowe biuro w Rosji

– Henkel – niemiecka firma z branży chemicznej i dóbr konsumpcyjnych. Fabryka firmy Henkel w Polsce znajduje się w Raciborzu.

– Hilton Worldwide – amerykańska korporacja międzynarodowa z branży hotelarskiej. W Polsce znajduje się ponad 20 hoteli Hilton

– Hines Interests Limited Partnership – prywatna spółka zajmująca się inwestowaniem w nieruchomości i ich rozwojem.

– Hyatt – amerykańska korporacja międzynarodowa z branży hotelarskiej. Właścicielem tej sieci hoteli jest rodzina Pritzkerów. 

– InterContinental – brytyjska marka luksusowych hoteli.

– International Paper – amerykańska firma z branży celulozowo-papierniczej, największa tego typu firma na świecie. Posiada zakład produkcyjny w Kwidzynie, w województwie pomorskim.

– IPG Photonics – producent laserów światłowodowych.

– Johnson & Johnson – amerykańska korporacja międzynarodowa, produkująca urządzenia medyczne, farmaceutyki i dobra konsumpcyjne. 

– JT International – największa firma tytoniowa w Rosji. W Polsce Grupa JTI działa poprzez swoją spółkę Japan Tobacco International Polska

– Kellogg Company – amerykańska korporacja międzynarodowa produkująca artykuły spożywcze. W maju 2012 roku firma przejęła markę Pringles

– Kimberly-Clark – amerykańska korporacja zajmująca się pielęgnacją ciała

– Koch Industries – amerykańska prywatna korporacja międzynarodowa i konglomerat.

– Lamb Weston –  amerykańskie przedsiębiorstwo przetwórstwa spożywczego. Największy na świecie producent i przetwórca mrożonych frytek, frytek gofrowych i innych mrożonych produktów ziemniaczanych.

– Leroy Merlin –  francuska firma zajmująca się sprzedażą detaliczną artykułów gospodarstwa domowego i do majsterkowania, prowadzi w Rosji 112 sklepów. 11 marca firma ogłosiła, że nie planuje ograniczenia działalności w Rosji. Hipermarkety branży budowlanej Leroy Merlin działają także w Polsce

– przedsiębiorstwo Linde – międzynarodowa korporacja chemiczna z siedzibą w Niemczech, Irlandii i centralą w Wielkiej Brytanii. Oddział polski Linde AG istnieje pod nazwą Linde Gaz Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Firma wykupiła częściowo lub w całości Zakłady Gazów Technicznych Polgaz, Poligaz Łódź, Eurogaz Bydgoszcz, Poligaz Gdańsk, Poligaz Jelenia Góra, Hydrogas Polska. Linde Gaz Polska posiada sieć sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju 

– Marriott International – amerykańska korporacja międzynarodowa, która prowadzi działalność w zakresie eksploatacji, franczyzy i licencjonowania obiektów noclegowych, w tym nieruchomości hotelowych, mieszkalnych i nieruchomości timeshare. Największa na świecie amerykańska międzynarodowa sieć luksusowych hoteli. 

– Mars Incorporated – amerykański międzynarodowy producent słodyczy, karmy dla zwierząt domowych i innych produktów spożywczych oraz dostawca usług w zakresie dobrostanu zwierząt. Mars Polska Sp. z o.o. to samodzielnie działająca polska firma będąca oddziałem korporacji Mars, Incorporated. Znane produkty: Mars, Snickers, Bounty, Skittles, Milky Way, Dove, Whiskas, Maltesers, Twix

– niemieckie przedsiębiorstwo Merck –  międzynarodowa firma naukowo-technologiczna. W Polsce działa przez spółkę-córkę Merck Sp. z o.o.

– niemieckie przedsiębiorstwo Metro – spółka prowadząca sklepy typu cash and carry w Rosji. W Polsce sieć Metro Cash & Carry działa pod marką MAKRO. MAKRO Cash & Carry oferuje program partnerski dla niezależnych właścicieli sklepów spożywczych, oparty o zasady franczyzy – jest nią sieć sklepów Odido

– Mohawk Industries – amerykański producent

– Nabisco – amerykański producent ciastek i przekąsek. 

– Nestle – szwajcarski międzynarodowy konglomerat zajmujący się przetwórstwem żywności i napojów. W Polsce od 1993 roku.

– Norsk Hydro – norweska firma działająca w branży aluminium i odnawialnych źródeł energii. 

– Oriflame – szwedzko-szwajcarska korporacja międzynarodowa zajmująca się marketingiem wielopoziomowym, która sprzedaje produkty kosmetyczne i pielęgnacyjne również w Polsce.

– Otis Elevator Company – amerykańska firma produkująca windy i schody ruchome.

– Pfizer – amerykańska międzynarodowa korporacja farmaceutyczna i biotechnologiczna.

– Pirelli – włoski producent opon. Sprzedawane są one też w Polsce.

– PPG Industries – amerykańska firma, globalny dostawca farb, powłok i materiałów specjalistycznych. PPG jest obecna na polskim rynku jako PPG Deco Polska oraz PPG Cieszyn S.A. Na polskim rynku oprócz głównych marek PPG i Sigma Coatings PPG sprzedaje również marki takie jak Dekoral, Dekoral Professional, ProGold, Cieszynka, Domalux, Bondex, Drewnochron, Malfarb i inne. PPG posiada fabryki farb i lakierów we Wrocławiu, Cieszynie, Ostrowie Wielkopolskim.

– Procter & Gamble – amerykańska międzynarodowa korporacja z branży produktów szybkozbywalnych . Produkty tej firmy to m.in. Pampers, Ariel, Lenor, Vizir, Always, Discreet, Naturella, Tampax, Braun, Gilette, Head & Shoulders, Old Spice, Pantene, Ambi pur, Fairy, Mr. Propper, Oral-B, Blend-a-Med, Vicks, Nasivin.

– Reckitt Benckiser –  brytyjska korporacja międzynarodowa z branży produktów szybkozbywalnych. 

– Renault – francuska firma motoryzacyjna. 

– Rockwool International – duński międzynarodowy producent wyrobów z wełny mineralnej. W Rosji ma 4 fabryki.

– Sanofi –  francuska międzynarodowa firma z branży opieki zdrowotnej. To jedna z największych firm farmaceutycznych działających na polskim rynku. W Polsce centrum dystrybucyjne znajduje się w Błoniu a zakład produkcyjny w Rzeszowie

– Schlumberger – firma świadcząca usługi w zakresie eksploatacji złóż ropy naftowej. 

– Schneider Electric – francuska korporacja międzynarodowa dostarczająca cyfrowe rozwiązania w zakresie energii i automatyki, zapewniające efektywność i zrównoważony rozwój. 

– S. C. Johnson & Son – amerykańska korporacja międzynarodowa, prywatny producent środków czyszczących dla gospodarstw domowych i innych chemikaliów.

– Siemens – niemiecka korporacja międzynarodowa i konglomerat, największe przedsiębiorstwo przemysłowe w Europie. Główna siedziba polskiej spółki mieści się w Warszawie. Biura regionalne są w Toruniu, Elblągu, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Lublińcu i Wrocławiu.

– Siemens Energy AG – spółka energetyczna utworzona przez wydzielenie dawnego działu Gas and Power Siemensa, posiadająca 67% udziałów w Siemens Games.

– Société Générale – francuski międzynarodowy bank inwestycyjny i firma świadcząca usługi finansowe.

– Subway – amerykańska międzynarodowa sieć restauracji szybkiej obsługi, w których sprzedaje się przede wszystkim kanapki, wrapy, sałatki i napoje. W Polsce działa ponad 120 barów Subway

– Total – francuska zintegrowana międzynarodowa korporacja naftowo-gazowa, jedna z siedmiu największych spółek naftowych. Obecnie posiada 100 stacji paliw w zachodniej i południowej Polsce.

– Trafigura – międzynarodowa korporacja z branży rynku towarowego, zajmująca się handlem metalami nieszlachetnymi i energią

– Unilever – brytyjska korporacja międzynarodowa z branży produktów szybkozbywalnych. Przykładowe marki: Cif, Domestos, Hellmann’s, Algida, Persil, Axe, Timotei

– Weatherford International – amerykańsko-irlandzka spółka akcyjna, która  jest międzynarodową firmą świadczącą usługi w zakresie eksploatacji złóż ropy naftowej.

– Young Living – firma zajmująca się marketingiem wielopoziomowym.

– Yum! Brands – amerykańska korporacja z branży fast food. Jej marki to Kentucky Fried Chicken (KFC)Pizza Hut oraz Taco Bell.

– Zakłady Farmaceutyczne Polpharma – polskie przedsiębiorstwo farmaceutyczne z siedzibą w Starogardzie Gdańskim, inwestuje w Rosji. Głównym udziałowcem jest Spectra Holding, należąca do Jerzego Staraka. 

 

Podajemy te informacje m.in. za portalem niezależna.pl

Ta strona używa plików cookie oraz innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.
Polityki Prywatności
Pliki cookies
AKCEPTUJĘ